POLSKI | ENGLISH | DEUTSCH
strona główna
oferta i pokoje
atrakcje
kuchnia
galeria
dojazd
kontakt
 

Atrakcje

W sąsiadujących z nami lasach znajdują się piękne leśne jeziora Obst i Gugowo.

Rychnowska Wola na rzece Drwęcy znajduje się hodowla pstrąga - możliwość zakupu i uwędzenia w naszym siedlisku

Olsztynek - 11km -
-na blisko 60ha znajduje się skansen budownictwa ludowego
-Huta Szkła Artystycznego (możliwość obserwacji kolejnych etapów produkcji i podjęcie próby wykonania własnego dzieła na pamiątkę, sklep) www.hutaolsztynek.republika.pl

Rychnowo - 3km - warto zobaczyć drewniany kościółek z pięknymi malowidłami z XVII w.

Ostróda - 15km - letnia stolica Warmii i Mazur z zamkiem krzyżackim. Będąc w Ostródzie nie można zapomnieć o przejażdżce statkiem po... trawie Kanałem Ostródzko-Elbląskim wraz z jego rozwiązaniami technicznymi. Jest to unikatowe i jedyne na świecie dzieło człowieka i natury.

Grunwald - 14km - to właśnie w tym miejscu 15.07.1410 roku odbyła się jedna z największych średniowiecznych bitew. Każdego roku dziesiątki tysięcy widzów oraz setki członków bractw rycerskich przybywają tutaj aby zainscenizować tą wielką bitwę. W muzeum można zobaczyć fragmenty uzbrojenia oraz repliki sztandarów krzyżackich.

Wzgórza Dylewskie - 17km- to najwyższe wzniesienie w tym regionie naszego kraju 312 n.p.m.. to tutaj rozciąga się piękny Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich. Na szczycie góry znajduje się wieża widokowa.

Miejsce to zarówno latem jak i zima stanowi niebywałą atrakcję. Tuż obok Wysokiej Wsi znajduje się mnóstwo tras dla amatorów nart biegowych oraz wyciąg narciarski dla miłośników białego szaleństwa.

Olsztyn - 35km - to tutaj właśnie ciągnie się szlak zamków gotyckich zaś w samym mieście możemy podziwiać dobrze zachowaną starówkę.

Naterki - 29km - znajduje się tam Ośrodek Szkoleniowo-Golfowy Mazury Golf & Country Club. Więcej o tym miejscu możecie Państwo dowiedzieć się pod adresem www.mazurygolf.pl
© bielikmazury.pl